Absolwentka ED przyjęta na prestiżowe studia w Niemczech

Karolina Skowronek, tegoroczna absolwentka kierunku lekarskiego English Division i zarazem jedna z najlepszych studentek na roku, została przyjęta na prestiżowe studia podyplomowe z badań translacyjnych w medycynie na Uniwersytecie w Heidelbergu.

Karolina Skowronek jest przewodniczącą koła naukowego Gastroenterology Students' Club przy Katedrze i Klinice Gastroenterologii i Hepatologii prowadzonego przez dr hab. Katarzynę Neubauer, prof. UM i członkinią koła naukowego Medycyny Molekularnej i Komórkowej prowadzonego przez dr Małgorzatę Małodobrą-Mazur. Ma na koncie między innymi aktywny udział w międzynarodowych konferencjach, w tym w największej biomedycznej konferencji w Europie AIMS Meeting w Lizbonie.

Karolina Skowronek

Współorganizowała konferencję Studencka Jesień Gastrologiczna i prowadziła warsztaty dla licealistów w ramach otrzymania grantu w programie FAST na projekt "Wpływ polimorfizmów w genie PPAR gamma na działanie metforminy i odpowiedź na leczenie cukrzycy typu 2".

Interesuje się medycyną translacyjną, bo to sposób na szybkie przeniesienie wiedzy zdobytej w eksperymencie do codziennej praktyki klinicznej. To stosunkowo nowa, ale niezwykle ważna gałąź nauki, wykorzystująca postępy podstawowych badań i wymagająca współpracy interdyscyplinarnej.